Z každej provízie ide časť na charitu

Ilustračný obrázok

15.6.2023, JUDr. Linda Janegová

Nič nečiní človeka ľudskejším ako láska k zvieratám. - Henry Fielding

Každoročne zachráni Sloboda zvierat viac ako 2500 zvierat.

Napriek tomu, že dvom tisíckam sa nakoniec podarí opäť nájsť domov, väčšina zo zvierat strávi niekoľko týždňov či mesiacov v útulku.

Ako vlastne útulok funguje? Čo v ňom zvieratá dostávajú a ako im možno pomôcť? A čo urobiť, ak chcete zvieratko adoptovať?

O adopcii zvieratka v pokoji porozmýšľajte. Uistite sa, či mu dokážete venovať dostatok starostlivosti aj o niekoľko rokov. Nový domov hľadajú aj mačky, zajačiky či morčatá… 

Najlepším spôsobom ako sa so psíkom lepšie spoznať je venčenie. Takto zistíte, akú má povahu a či sa k sebe hodíte.

Porozprávajte sa v útulku s ošetrovateľom o povahe psíka, s veterinárom o jeho zdraví a s dispečerom o zabezpečení zvieratka proti strate. Ak ešte váhate, môžete sa dohodnúť, že si psíka vezmete na skúšku domov na tzv. dlhé venčenie, ktoré trvá po dobu 14 dní.  

 Ak sa rozhodnete adoptovať, prineste si vlastný obojok, vodítko alebo prepravku a po vyplnení formulárov a zaplatení poplatkov môže psík odísť domov spolu s vami.

Majte prosím na pamäti, že prevziať zvieratko si môže len osoba nad 18 rokov s platným občianskym preukazomDo nového domova odchádzajú zvieratá ošetrené, zaočkované a začípované. 

Venčenie

Psíky sú vďačné za každú prechádzku a pohladenie. Vodítka sú k dispozícií. Príďte oblečení pohodlne, skôr športovo a vo veciach, ktoré znesú trochu špiny, pretože psíky môžu byť od blata z výbehov alebo z prechádzky po lese. 

Externý odkaz (zdroj):
https://slobodazvierat.sk

- - -  koniec článku  - - -