Rekonštrukcia áno či nie?

Ilustračný obrázok

1.9.2022, JUDr. Linda Janegová

Kedy je vhodný čas na rekonštrukciu? Máte k dispozícii overenú stavebnú firmu a architekta? Viete ako správne nakombinovať materiály? Radíte sa s odborníkmi?

Bola som svedkom nejednej rekonštrukcie. Niektoré som absolvovala so svojimi klientmi, iné som pocítila na vlastnej koži. Čo si z nich treba zapamätať? Že majú svoj začiatok, stred a koniec. A to čo je medzi tým? To nebýva vždy jednoduché, ale vždy to skončilo happy endom. O stavebných firmách a majstroch je toho na internete popísané veľa. Z vlastných skúseností môžem povedať len to najlepšie. Korektný prístup, slušnosť, ochota a hlavne chuť pracovať. Základ je dohodnúť si všetky podmienky predom. Klient tak pozná hodnotu práce hneď na začiatku. A materiál? Ten nakúpia za vás, alebo môžete vyberať v obchodných domoch spoločne. Vyskúšala som oboje. Skúsené stavebné firmy vám poradia nie len s výberom materiálov. Nakupujú veľa a často, takže zľavy vás neminú. Úlohy majú zadelené. Pracujú rýchlo a kvalitne. Stane sa, že sa niekedy omeškajú? Áno. Ako napríklad vtedy, keď som sa rozhodla, že budeme robiť aj elektriku.
 
Možno vás prekvapí, že interiérový dizajn sa mení rýchlejšie ako kolekcie módnych návrhárov. Rozširuje sa tiež sortiment. Namiesto 10 druhov obkladov je ich dnes 100. Správne kombinácie odtieňov a materiálov je špecializácia architektov a interiérových dizajnérov. Pre nás ostatných platí, že menej je viac. Nevhodné kombinácie vám veľmi ľahko znehodnotia celú nehnuteľnosť. Aké máte skúsenosti vy? Napíšte mi.

- - -  koniec článku  - - -